Skip to content. | Skip to navigation

Sections
You are here: Home / Ankara katlıamına ilişkin dayanışma mesajı

Ankara katlıamına ilişkin dayanışma mesajı

Published on Oct 12, 2015 Tags: , , ,
10 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da „Emek, Barış ve Demokrasi“ şiyarıyla bir araya gelip sendikal bir barış yürüyüşüne katılan en az 128 insan bombalı saldırılar sonucu hayatlarını kaybetti, 200'e aşkın insan yaralandı ve birçoğunun hayatı hala tehlikede. Özgür İşiçiler Federasyonu FAU, Türkiye'deki İşçi ve Barış Hareketine düzenlenen bu korkakça saldırıyı dehşetle kınıyor.

Türk | deutsch | english

Söz konusu yürüyüş, Erdoğan-AKP rejimi sayesinde çıkmakta olan iç savaş ve sol ile Kürt muhalefetine karşı giderek artan baskılara karşı bir direniş olarak bağımsız sendikalar DİSK ile KESK ve meslek odaları TMMOB ile TTB tarafından düzenlenerek sol, demokrat ve Kürt muhalif güçlerince desteklenmişti.

Bu vahşi saldırı, Diyarbakır/Amed ve Suruç/Pirsûs'deki bombalı saldırılar ve Kürt halkına ve sol demokratik HDP'ye yönelik Kuzey Kürdistan/Güneydoğu Türkiye'de düzenlenen saldırılar ile aynı bağlamda yer alıyor. Türkiye, senelerdir dinci-milliyetçi AKP iktidarınca otoriter bir şekilde yönetilmektedir.

Tepkilerini ifade etmek amacıyla DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 12 ve 13 Ekim tarihleri için genel grev çağrısında bulunuyor.

Enternasyonalist ve anarko-sendikalist işçiler birliği FAU (federasyon, ülke çapında) bir sendika olarak bu karanlık ve zorlu saatlerde Türkiye'nin işçilerinin yanında yer alarak dayanışmasını beyan etmektedir. Aynı zamanda tüm mağdur ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. FAU, tüm üyelerini ve aktif oldukları çevreleri dayanışmaya çağırmaktadır.

Stronger together

Click here to get to the FAU Berlin's English membership formThe FAU Berlin is an independent grassroots union. It is part of the German Free Workers' Union (FAU) federation. Join us, take part, get active.

#coronafaq

COVID-19 FAQ

Intro and advice
Introductory seminar: FAU – How does it work? - Cancelled until further notice.
Open FAU office: Cancelled until further notice.
union help desk: always on the 2. and 4. Friday of the month, 6:30 – 7:30 PM.
Please read first!
Tenant rights help desk: Cancelled until further notice.
Advice for worker and business collectives: See the advice page (german) of the union coop // federation.
Follow us on...
Donations welcome

Name: Allgemeines Syndikat Berlin
IBAN: DE45 1605 0000 3703 0017 11
BIC: WELA DE D1 PMB
Reason for payment: Donation