Direkt zum Inhalt | Direkt zur Navigation

Sektionen
Sie sind hier: Startseite

Suchergebnisse

3 Artikel gefunden.
Trefferliste einschränken
Artikeltyp


Neue Artikel seitTrefferliste sortieren Relevanz · Datum (neueste zuerst) · alphabetisch
Memorial Day | Ankara Train Station Massacre
The Foreigners section of FAU Berlin invites you to an event to commemorate the death of activist Ali Kitapçi, murdered by ISIS in Ankara on the 10th of October 2015. There will be an introduction to the life and activism of Kitapçi and to the situation of anarchists in Turkey. When: Friday 7th of October, 6 pm. Where: Grüntaler Straße 24 (S/U Gesundbrunnen).
Ankara katlıamına ilişkin dayanışma mesajı
10 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da „Emek, Barış ve Demokrasi“ şiyarıyla bir araya gelip sendikal bir barış yürüyüşüne katılan en az 128 insan bombalı saldırılar sonucu hayatlarını kaybetti, 200'e aşkın insan yaralandı ve birçoğunun hayatı hala tehlikede. Özgür İşiçiler Federasyonu FAU, Türkiye'deki İşçi ve Barış Hareketine düzenlenen bu korkakça saldırıyı dehşetle kınıyor.
4. Haziran: Herkes sokağa! Işverenlerin hesap verme zamani geldi!
Öz yönetim sendikamız FAU Berlin (Özgür Işçiler Sendikası) ile, mücadelelerimizi kısa zaman içerisinde kazanıyoruz. Işverenlerin ihlalleri çoğu zaman o kadar açık oluyor ki, isteklerimizi yerine getirmek için çok fazla dış gösterisi gerekmiyor. Ama bir çok zor ücret mücadelesi içinde bulunuyoruz! Sekiz Romanyalı arkadaşımız, „Mall of Berlin" tüketim alanında korkunç bir sömürüye uğradıktan ve iki sene süren bir mücadele sonuçunda, hala maaş alamamıştır! Bunun sorumluları, taşeronların arkasında saklanıp, bizleri uzun süren mahkeme davaları ile sindirmeye çalışıyorlar.
Existiert in Text